Անկարայում ԱՄՆ դեսպանատունը հերքել է Բայդենի և Էրդողանի միջև առկա պայմանավորվածության վերաբերյալ լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Անկարայում ԱՄՆ-ի դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել, որով հերքել է այն պնդումները, թե աֆղանստանցի փախստականների և ներգաղթյալների շուրջ ԱՄՆ նախագահ Բայդենի և Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի միջև պայմանավորվածություն կա։
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական t24.com.tr-ը՝ հղում անելով Անկարայում ԱՄՆ դեսպանատան թվիթերյան հաշվին։
«ԱՄՆ դեսպանատունը ցանկանում է հայտարարել, որ այն պնդումները, թե նախագահ Բայդենի և նախագահ Էրդողանի միջև «համաձայնություն» կամ «բանակցություն» է տեղի ունեցել աֆղան փախստականների կամ ներգաղթյալների վերաբերյալ, միանգամայն անհիմն են»,- ասված է դեսպանատան հայտարարությունում:

Посольство США в Анкаре опровергло слухи о соглашении между Байденом и Эрдоганом
ЕРЕВАН, 18 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Посольство США в Анкаре выступило с заявлением, опровергающим утверждения о наличии соглашения между президентом США Байденом и президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом относительно афганских беженцев.
Как сообщает «Арменпресс»передает турецкий t24.com.tr со ссылкой на Twitter-аккаунт посольства США в Анкаре.
«Посольство США хотело бы заявить, что утверждения о «соглашении» или «переговорах» между президентомБайденом и президентом Эрдоганом по поводу афганских беженцев или мигрантов полностью необоснованы», - говорится в заявлении посольства.