Հայաստանը պատրաստակամ է Կորեայի հետ համագործակցությունը խորացնել. Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կորեայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Ջե Ինին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա առթիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնել են, որ շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանը պատրաստակամ է խորացնելու և ընդլայնելու Կորեայի հետ բազմաշերտ համագործակցությունը: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով հայ-կորեական փոխշահավետ գործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել ի շահ մեր ժողովուրդների:

Armenia willing to enhance cooperation with South Korea: President Sarkissian’s felicitations to Moon Jae-in
YEREVAN, AUGUST 16, ARMENPRESS. President Armen Sarkissian congratulated South Korea’s President Moon Jae-in on Liberation Day, marked in South Korea on August 15.
“Armenia is willing to deepen and enhance multilayered cooperation with Korea. I am convinced that through joint efforts the Armenian-Korean mutually beneficial partnership with continue strengthening for the benefit of our nations,” Sarkissian said in a telegram to Moon Jae-in, the presidency said in a news release.