Կայացել է եվրոպական Lufthansa ավիաընկերության առաջին թռիչքը դեպի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում օգոստոսի 13-ի գիշերը վայրէջք է կատարել եվրոպական առաջատար Lufthansa ավիաընկերության ինքնաթիռը, որը ժամանել է Ֆրանկֆուրտից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից:
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը, Հայաստանում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայել Բանցհաֆը, այլ պաշտոնատար անձինք։
Lufthansa ավիաընկերությունների խումբն օգոստոսի 13-ից սկսած ամռանը շաբաթական մինչև 16 չվերթ կիրականացնի դեպի Երևան:
Այն հնարավորություն կտա ՀՀ քաղաքացիներին ճանապարհորդել 280 ուղղությամբ՝ դեպի 100 երկիր:
Ամեն օր չվերթներ են իրականացվելու Երևան-Վիեննա, շաբաթական 3 անգամ՝ Երևան-Ֆրանկֆուրտ, շաբաթական 5 անգամ՝ Երևան Բրյուսել և շաբաթական 1 անգամ՝ Երևան-Քյոլն ուղղություններով:

Состоялся первый рейс европейской авиакомпании Lufthansa в Армению
ЕРЕВАН, 13 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Состоялся первый рейс ведущей европейской авиакомпании Lufthansa в Армению по направлению Франкфурт-Ереван. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство территориального управления инфраструктуры Армении.
На торжественной церемонии присутствовали заместитель министраТУИ РА Армен Симонян, Чрезвычайный и Полномочный Посол Германии в Армении Майкл Банцаф и другие официальные лица.
С 13 августа группа авиакомпаний Lufthansa будет выполнять до 16 еженедельных рейсов в Ереван.Это позволит гражданам Армении путешествовать по 280 направлениям в 100 странах мира.
Будут ежедневные рейсы Ереван-Вена, 3 раза в неделю в Ереван-Франкфурт, 5 раз в неделю в Ереван-Брюссель, 1 раз в неделю в Ереван-Кельн.