Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը պետական տոնի առթիվ շնորհավորել է դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին և ի դեմս նրա՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով հաջողություն ու շարունակական զարգացում:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանն ու դեսպան Լաքոթն անդադարձել են հայ-ֆրանսիական առանձնահատուկ և ջերմ փոխհարաբերությունների զարգացմանը, փոխգործակցության հեռանկարային ուղղություններին, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել հետպատերազմյան իրավիճակի, տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ:

Armenian President visits French Embassy to congratulate on National Day
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian visited today the Embassy of France in Yerevan to congratulate on the occasion of the National Day, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian congratulated Ambassador Jonathan Lacôte and in the person of him the friendly people of France on the state holiday, wishing success and constant development.
During the talk President Sarkissian and Ambassador Lacôte discussed the development of the Armenian-French unique and warm relations, the prospective directions of cooperation and exchanged views on the post-war situation, the regional affairs.