Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաևին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Որպես Ղազախստանի առաջնորդ և առաջին նախագահ՝ վճռական ներդրում եք ունեցել և ունենում Ղազախստանի զարգացման, տնտեսական առաջընթացի և սոցիալական բարեկեցության ապահովման, միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության բարձրացման գործում: Խորապես համոզված եմ, որ Ձեր իմաստությունն ու ապագայի տեսլականը կշարունակեն ծառայել Ձեր երկրի բարգավաճմանը:
Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև զարգացող բազմակողմանի փոխշահավետ համագործակցությունը հիմնված է բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա, երկու երկրներն ակտիվ գործակցում են ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում և այլ միջազգային հարթակներում: Հայաստանի Հանրապետությունում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական մեծ ներդրումը մեր երկրների միջև բարեկամական կապերի և փոխշահավետ քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար համագործակցության խորացման գործում:
Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր բարեկամությունը: Ջերմությամբ եմ հիշում վերջերս կայացած իմ այցը Ղազախստան, որը նոր խթան կհանդիսանա մեր երկրների համագործակցության ամրապնդման համար»:

Армен Саркисян поздравил Нурсултана Назарбаева с Днем рождения
Президент Республики Армения Армен Саргсян по случаю Дня рождения направил первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву поздравительное послание. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента РА.
В послании президента Саргсяна, в частности, говорится:
«Вы, как лидер и как первый президент, внесли решающий вклад в дело развития Казахстана, в его экономический прогресс, социальное благополучие, поднятие престижа страны на международной арене. Я глубоко убежден в том, что Ваша мудрость и видение будущего будут и впредь служить процветанию Вашей страны.
Развивающееся многостороннее взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Казахстаном основывается на дружбе и взаимоуважении. Обе страны в рамках интеграционных союзов активно сотрудничают на многих международных площадках. Республика Армения высоко ценит Ваш большой личный вклад в углубление дружеских отношений, взаимовыгодного политического, экономического и гуманитарного сотрудничества между нашими странами.
Я со всей искренностью ценю нашу дружбу. С теплотой вспоминаю свой недавний визит в Казахстан, который станет новым импульсом для укрепления сотрудничества между нашими странами».