Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաևին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Որպես Ղազախստանի առաջնորդ և առաջին նախագահ՝ վճռական ներդրում եք ունեցել և ունենում Ղազախստանի զարգացման, տնտեսական առաջընթացի և սոցիալական բարեկեցության ապահովման, միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության բարձրացման գործում: Խորապես համոզված եմ, որ Ձեր իմաստությունն ու ապագայի տեսլականը կշարունակեն ծառայել Ձեր երկրի բարգավաճմանը:
Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև զարգացող բազմակողմանի փոխշահավետ համագործակցությունը հիմնված է բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա, երկու երկրներն ակտիվ գործակցում են ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում և այլ միջազգային հարթակներում: Հայաստանի Հանրապետությունում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական մեծ ներդրումը մեր երկրների միջև բարեկամական կապերի և փոխշահավետ քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար համագործակցության խորացման գործում:
Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր բարեկամությունը: Ջերմությամբ եմ հիշում վերջերս կայացած իմ այցը Ղազախստան, որը նոր խթան կհանդիսանա մեր երկրների համագործակցության ամրապնդման համար»:

YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to First President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev on the occasion of his birthday, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“As the leader and the first President of Kazakhstan you had and have a decisive contribution to Kazakhstan’s development, economic progress and social welfare, raising the country’s reputation in the international arena. I am deeply convinced that your wisdom and vision to the future will continue serving for your country’s prosperity.
The multilateral mutually beneficial cooperation between Armenia and Kazakhstan are based on friendship and mutual respect, the two countries are actively cooperating within integration unions and other international platforms. Armenia highly values your personal contribution to the deepening of friendly ties and mutually beneficial political, economic and humanitarian cooperation between our countries.
I sincerely appreciate your friendship. I warmly remember my recent visit to Kazakhstan which will give a new impetus to strengthening the partnership between our countries”.