Արոնյանը հաղթեց աշխարհի չեմպիոնին և առցանց մրցաշարի եզրափակիչում է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը հաղթելով աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենին դուրս եկավ Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշար կիսաեզրափակիչի խաղային երկրորդ օրը շախմատիստները խաղայի ևս չորս պարտիա: Արոնյանը երկուսում հաղթանակ տոնեց, իսկ մյուս երկուսն ավարտեց ոչ-ոքի: Հայ գրոսմայստերը դուրս եկավ մրցաշարի եզրափակիչ:
Goldmoney Asian Rapidմրցաշարի կազմակերպիչներն աշխարհի չեմպիոն Մագնուս Կարլսենը և կանանց վարկանիշային աղյուսակի առաջատար Հու Յաֆանը:Մրցաշարն ունի1,6միլիոն մրցանակային ֆոնդ:
Արոնյանը դեռևս հանդես է գալիս Հայաստանի դրոշի ներքո:Օրեր առաջ նա հայտարարություն էր տարածել,որում տվել էր վերջին շրջանում իր անձի հետ կապված շրջանառվող հարցերի պատասխանները.Արոնյանը հեռանում է Հայաստանից:Նա կմիանա ԱՄՆ հավաքականին: