Ռուսաստանցիներն ավելի քան 1,5 մլն հարց են տվել Պուտինի հետ ուղիղ գծի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահի հասցեին դիմումների ընդհանուր թիվը «Ուղիղ գիծ Վլադիմիր Պուտինի հետ» ծրագրի նախապատրաստման շրջանակում, կազմում Է 1 574 581: Այս ճշգրտված վիճակագրությունը, որը հավաքվել Է հունիսի 30-ի՝ Երեւանի ժամանակով 11:45-ի դրությամբ, հայտնում Է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ 675 230 դիմում Է ստացվել քոլ-կենտրոնի միջոցով: Ռուսաստանցիները 338 856 հարց են տվել SMS-ների կամ MMS-ների միջոցով, 131 706-ը՝ ծրագրի կայքի եւ 106 865-ը՝ «Մոսկվա - Պուտինին» շարժական հավելվածի միջոցով: Եվս 321 934 դիմում Է ստացվել սոցիալական ցանցերով:
Ուղիղ կապը կկայանա հունիսի 30-ին: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, յուրաքանչյուրը կարող Է հարց տալ նախագահին «Մոսկվա Պուտինին» սոցիալական շարժական հավելվածի միջոցով, որը թույլ Է տալիս ստուդիայի հետ ուղիղ տեսակապի դուրս գալ անմիջականորեն եթերի ժամանակ: Հարցերն ընդունվում են նաեւ ծրագրի moskva-putinu.ru, կայքի միջոցով կամ SMS- կամ MMS- հաղորդագրությամբ 0-40-40 համարով, ինչպես նաեւ 8-800-200-40-40 հեռախոսահամարով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Россияне задали более 1,5 млн вопросов для прямой линии с Путиным
Общее число обращений в адрес президента России в рамках подготовки программы "Прямая линия с Владимиром Путиным" составляет 1 574 581.Такую уточненную статистику, собранную по состоянию на10:45 мск среды, приводит телеканал "Россия-24".
По данным телеканала, 675 230 обращений поступило через кол-центр. Россияне задали 338 856 вопросов при помощи СМС или ММС, 131 706 - через сайт программы и 106 865 - через мобильное приложение "Москва - Путину". Еще 321 934 обращения поступили через социальные сети,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Прямая линия состоится в среду, 30 июня. Как ранее сообщала пресс-служба Кремля, каждый может задать вопрос президенту через специальное мобильное приложение "Москва - Путину", которое позволяет выйти на прямую видеосвязь со студией непосредственно во время эфира. Вопросы принимаются и через сайт программыmoskva-putinu.ru(москва-путину.рф), СМС- или ММС-сообщение на номер 0-40-40, а также по телефону 8-800-200-40-40.