Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը մեր երկրի քաղաքական կյանքում, գնահատելի համարել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ կուսակցության արտահայտած կառուցողական դիրքորոշումը՝ հույս հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում ներկայացված չլինելը չի ազդի կուսակցության քաղաքական գործունեության և ակտիվության վրա:
Նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձն ի շահ Հայաստանի Հանրապետության ծառայեցնելը և համոզմունք հայտնել, որ որպես արտախորհրդարանական ուժ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը կշարունակի իր ակտիվ ներգրավվածությունը ունենալ քաղաքական գործընթացներում:

Армен Саргсян встретился с Гагиком Царукяном
ЕРЕВАН, 25 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. Президент Республики Армения Армен Саргсян встретился с председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном. Об этом «Арменпресс» сообщили в отделе по связям с общественностью аппарата президента РА.
Президент Саргсян подчеркнул роль партии «Процветающая Армения» в политической жизни нашей страны, высоко оценил конструктивную позицию партии по поводу проведения досрочных парламентских выборов, выразив надежду, что отсутствие представленности в новом парламенте не повлияет на политическую деятельность и активность партии.
Президент считает возможным использовать политический опыт ППА на благо Республики Армения и выразил уверенность, что «Процветающая Армения», как внепарламентская сила и дальше будет активно участвовать в политических процессах.