Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը մեր երկրի քաղաքական կյանքում, գնահատելի համարել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ կուսակցության արտահայտած կառուցողական դիրքորոշումը՝ հույս հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում ներկայացված չլինելը չի ազդի կուսակցության քաղաքական գործունեության և ակտիվության վրա:
Նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձն ի շահ Հայաստանի Հանրապետության ծառայեցնելը և համոզմունք հայտնել, որ որպես արտախորհրդարանական ուժ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը կշարունակի իր ակտիվ ներգրավվածությունը ունենալ քաղաքական գործընթացներում:

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian held a meeting with leader of the Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian highlighted the role played by the party in the country’s political life and appreciated its constructive position over the holding of snap parliamentary elections, expressing hope that the fact that they have not been elected to the parliament this time will not affect the party’s political activity.
He attached importance to the Prosperous Armenia party’s political experience for serving Armenia and expressed confidence that as an extra-parliamentary force the party will continue actively engaging in political processes.