Մարուքյանը պահանջում է ԱԽ արտահերթ նիստի հրավիրում ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը պահանջում է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ։Այս մասին նա գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանը շարունակում է ուժի կիրառումը, ագրեսիան, ՀՀ տարածքային ամբողջականության խախտումը,
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանի հանցավոր գործողությունների հետևանքով ՀՀ զինված ուժերն ունեն զոհ, վիրավորներ և այսօր արդեն գերեվարված անձինք,
Հաշվի առնելով իրավիճակի հետագա լարումը և անդառնալի հետևանքները՝
անհապաղ պահանջում ենք ՀՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Մարուքյանը։

Марукян требует созвать заседание Совбеза с участием руководителей фракций Национального собрания
Глава парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян требует созвать внеочередное заседание Совета безопасности Армении с участием руководителей всех фракций Национального собрания. Об этом он написал на своей странице в социальной сети Facebook.
“Учитывая, что Азербайджан продолжает применение силы, агрессию, нарушение территориальной целостности Армении;
Учитывая, что в результате преступных действий Азербайджана в Вооруженных силах Армении уже есть погибший, раненые и уже и плененные сегодня лица;
Учитывая дальнейшее обострение ситуации и необратимые последствия
требуем незамедлительно созвать внеочередное заседание Совета безопасности Армении с участием руководителей всех фракций Национального собрания”, - как сообщает Арменпресс, написал Марукян.