Անցյալ դարում Թուրքիան մեծ հանցագործություն է կատարել. ԵԽ պատգամավորը կանգնած է հայերի կողքին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրախորհրդարանի` Նիդերլանդները ներկայացնող պատգամավոր Փիթեր վան Դալեն (եվրոֆրակցիա (խմբակցություն) Քրիստոնեական Միություն) կանգնած է հայ ժողովրդի կողքին` Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցում: Պատգամավորն այս մասին շեշտում է «Արմենպրես»-ին տրամադրած ուղերձում:
Նա նշեց, որ Եվրախորհրդարանում Լեռնային Ղարաբաղի հարցով բանավեճի ընթացքում ևս շեշտել է, որ կանգնած է Հայաստանի ժողովրդի կողքին:
«Անցյալ դարում Թուրքիան մեծ հանցագործություն է իրականացրել, սակայն հերքում է այն՝ համարելով ընդամենը «խնդիր»: Անհավատալի է: Մարդկանց սպանություն, ցեղասպանություն, և հետո այն անվանել ընդամենը խնդիր: Ես կանգնած եմ Հայաստանի ժողովրդի կողքին և շարունակելու եմ դա անել»,- ասում է պատգամավորը:

‘Turkey committed great crime in past century’: MEP expresses support to Armenian people
YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS. Member of the European Parliament representing the Netherlands Peter van Dalen says he stands by the Armenian people on the issue of the recognition of the Armenian Genocide.
In a video statement for ARMENPRESS, the MEP says he repeated the same words also during the debate in the European Parliament relating to the Nagorno Karabakh conflict.
“Turkey has committed a great crime in the past century, but denies it, considering it just a “problem”. It’s unbelievable. Murder of people, genocide, and then call it just a problem. I stand by the Armenian people and will continue to do that”, the MEP said.