Երկու ծանրագույն սթրեսի պարագայում մեզ հաջողվեց ապահովել ֆինանսական կայունությունը. փոխվարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընգծեց, որ Հայաստանի կառավարությանը հաջողվել է 2020 թ. ընթացքում կորոնավիրուսի և պատերազմի պայմաններում ապահովել երկրի ֆինանսական կայունությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Գրիգորյանն ասաց Ազգային ժողովում, «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի 2020 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին» զեկուցման քննարկման եզրափակիչ ելույթում:
«Եկեք արձանագրենք, որ մեզ հաջողվեց երկու ծանրագույն սթրեսների պարագայում մակրոկայունությունը, ֆինանսական կայունությունն ապահովել, և ասել, որ այդ ռիսկերը մեր երկրից հեռու են եղել 2020 թ. ընթացքում, նշանակում է որևէ բան չասել: Ուզում եմ անկեղծ լինել՝ բավական մոտեցել էինք այդ ռիսկերին, այդ ռիսկերը շատ մեծ են, բայց ես հիմա արդեն կարող եմ վստահ ասել, որ մեզ հաջողվեց կառավարել դրանք և խուսափել բավականին լուրջ ու ծանր հետևանքներից»,- ասաց Գրիգորյանը:
ՀՀ ազգային ժողովն ավարտեց «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի 2020 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին» զեկուցման քննարկումը:

При двух тяжелейших стрессах нам удалось обеспечить финансовую стабильность: вице-премьер Армении
Вице-премьер Мгер Григорян в своем выступлении в НС подчеркнул, что в 2020 году правительству Армении во время эпидемии и во время войны удалось обеспечить финансовую стабильность страны. Как сообщает «Арменпресс», об этом Григорян сказал в заключительной речи при обсуждении в Национальном Собрании доклада “О процессе реализации программы правительства на 2020 год, и ее итоги”.
“Надо признать, что нам удалось обеспечить макростабильность и финансовую стабильность в случае двух серьезных стрессов, сказать, что эти риски были далеко от нашей страны в 2020 году, означает ничего не сказать. Я хочу быть честным, мы были достаточно близки к этим рискам, эти риски были очень велики, но теперь я со всей точностью могу сказать, что нам удалось с ними справиться, избежать достаточно серьезных и тяжелых последствий”, - сказал Григорян.
В Национальном собрании Армении завершилось обсуждение доклада “О процессе реализации программы правительства на 2020 год, и ее итоги”.