Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է մի շարք պետական բուհերի ռեկտորների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է մի շարք պետական բուհերի ռեկտորների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը մասնակցել են Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանը, Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը, Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանը, Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտորի պարտականությունները կատարող Ռուբեն Աղգաշյանը, Գավառի պետական համալսարանի ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Դիանա Գալոյանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել «Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» օրենսդրական փաթեթին: Բուհերի ռեկտորներն իրենց տեսակետներն ու մոտեցումներն են ներկայացրել փաթեթի վերաբերյալ:

Армен Саркисян встретился с ректорами государственных вузов
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с ректорами государственных вузов. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента Армении.
Во встрече приняли участие и. о. ректора Ереванского государственного университета Гегам Геворкян, ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян, ректор Национального аграрного университета Армении Вардан Урутян, исполняющий обязанности ректора Национального политехнического университета Армении Рубен Аггашян, ректор Гаварского государственного университета Рузанна Акопян и ректор Армянского государственного экономического университета Диана Галоян.
На встрече обсуждался законодательный пакет “О высшем образовании и науке”. Ректоры вузов относительно пакета представили свои точки зрения и мнения.