Արմեն Սարգսյանն ընդունել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախարարը Հանրապետության նախագահին տեղեկություներ է ներկայացրել իր ղեկավարած գերատեսչության կողմից իրականացվող աշխատանքների և ծրագրերի մասին՝ մասնավորապես անդրադառնալով Արցախի բնակչության, ինչպես նաև պատերազմի հետևանքով հաշմանդամ դարձած անձանց պետական աջակցության ծրագրերին:
Նախագահ Սարգսյանն առաջնային է համարել այդ և նմանատիպ ծրագրերի լիարժեք և պատշաճ իրականացումը: Քննարկվել են նաև մի շարք ծրագրերի շուրջ Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի և նախարարության համագործակցության հնարավորությունները:

Армен Саркисян принял министра труда и социальных вопросов
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял министра труда и социальных вопросов Месропа Аракеляна. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью Аппарата президента Армении.
Министр представил президенту работы и программы, осуществляемые возглавляемым им ведомством в частности, коснувшись программ государственного содействия населения Арцаха, а также лиц, получивших во время войны инвалидность.
Президент Саркисян полноценную и надлежащую реализацию этих и подобных программ счел приоритетом. Также были обсуждены возможности сотрудничества по ряду программ.