Արցախի ԱԻՊԾ-ն եղանակի պատճառով ժամանակավոր դադարեցրել է զոհվածների աճյունների որոնողական աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ եղանակների անբարենպաստ պայմանների պատճառով, արդեն 5-րդ օրն է Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում դադարեցված են զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ծառայությունը հայտնում է, որ տեղացած առատ ձյան և մառախուղի պատճառով այս օրերին որոնումներն արդյունք չեն տալիս:
ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ փրկարար ջոկատները որոնողական աշխատանքները կվերսկսեն հաջորդ շաբաթվանից: Զինադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերվել է 1485 զոհված զինծառայողների(ռազմագործողությունների մասնակից) և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

В связи с погодными условиями ГСЧС Арцаха временно прекратила поиск тел погибших
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщает, что из-за неблагоприятных погодных условий уже 5 суток приостановлен поиск тел погибших военнослужащих в неподконтрольных Арцаху населенных пунктах.
Как передает Арменпресс, ГСЧС сообщает, что из-за сильного снегопада и тумана поиски в настоящее время не дают результатов.
Как сказано в сообщении Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, отряды спасателей возобновят поиски на следующей неделе. С момента установления режима прекращения огня обнаружены тела 1485 убитых военнослужащих (участников боевых действий) и мирных жителей.