Ավելի քան 60 մարդ է տուժել Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով տուժածների թվաքանակը հասել Է առնվազն 61-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Tasnim գործակալությունը՝ վկայակոչելով Կարմիր մահիկի ընկերությունը:
Իրանի սեյսմոլոգները փետրվարի 17-ի երեկոյան գրանցել են 5,6 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի օջախը գտնվում Է Սպահանի նահանգի եւ Կոհգիլույե եւ Բոյերահմեդ նահանգի սահմանին:
Օջախին մոտ ընկած բնակավայրը՝ Սիսահթ ոչ մեծ քաղաքը, գտնվում Է ստորգետնյա ցնցումների վայրից 10 կիլոմետր հեռավորությամբ: Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 43 տուժածների մասին:
«Հաշվի առնելով տեղի ունեցածի մասշտաբները՝ այսօր ժամը 14:00-ի դրությամբ (Երեւանի ժամանակով 14:30) Սիսահթում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքով մեր 61 հայրենակից Է տուժել Կոհգիլույե եւ Բոյերահմեդ նահանգի բնակիչների շրջանում»,-գործակալությունը մեջբերում Է իրանական Կարմիր մահիկի ընկերության ներկայացուցչի հայտարարությունը:
Նշվում Է, որ մի շարք անձինք, որոնք ավելի վաղ տեղափոխվել Էին հիվանդանոցներ, արդեն դուրս են գրվել:
Առնվազն յոթ մարդ դեռեւս գտնվում են հիվանդանոցներում: Tasnim գործակալությունն ընդգծում Է, որ երկրաշարժի շրջանում բազմաթիվ շինություններ լուրջ վնասվածքներ են ստացել, դրանցից մի քանիսն ամբողջությամբ ավերվել են, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Иране более 60 человек пострадали при землетрясении
Количество пострадавших в результате землетрясения вИранедостигло по меньшей мере 61 человека.Как передает Арменпресс, об этом сообщает со ссылкой на Общество Красного полумесяца агентствоTasnim.
Иранские сейсмологи накануне вечером зафиксировали землетрясение магнитудой 5,6, очаг которого располагался на границе провинцииИсфахани провинции Кохгилуйе и Бойерахмед. Ближайший к очагу населенный пункт – небольшой город Сисахт – расположен в 10 километрах от места подземных толчков.
Ранее сообщалось о 43 пострадавших.
"Учитывая масштабы происшествия, по состоянию на 14.00 сегодня (13.30 мск) пострадал 61 наш соотечественник при землетрясении в Сисахте среди жителей области Дена, провинция Кохгилуйе и Бойерахмед", - приводит агентство заявление представителя иранского Общества Красного полумесяца.
Отмечается, что ряд лиц, ранее доставленных в больницы, уже выписаны. Не менее семи человек все еще госпитализированы.
Tasnim подчеркивает, что многим постройкам в районе землетрясения был нанесен серьезный урон, некоторые из них были полностью разрушены.