Մհեր Գրիգորյանն անդրադարձավ Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների հետ հանդիպման օրակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների հանդիպման օրակարգը դեռ ձևավորված չէ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ նշելով, որ օրակարգի ձևավորման համար նախ պետք է հանդիպում լինի:
«Կարծում եմ, օրակարգի ձևավորման համար նախ պետք է հանդիպում լինի: Այս պահին մենք հունվարի 11-ի օրակարգի, մասնավորապես օրակարգի 4-րդ կետի շրջանակում ենք լինելու»,- ասաց Գրիգորյանը:
Տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու նպատակով, Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի նախագահությամբ, եռակողմ աշխատանքային խումբը ստեղծելու համաձայնություն էր ձեռք բերվել հունվարի 11-ին՝ Մոսկվայում երեք երկրների ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքներով: ՀՀ կառավարությունը հայտարարել էր, որ եռակողմ աշխատանքային խմբում հայկական կողմը ներկայացնելու է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի փոխվարչապետների հանդիպումը տեղի կունենա հունվարի 30-ին, Մոսկվայում:

Мгер Григорян коснулся повестки встречи с вице-премьерами России и Азербайджана
Как сообщает Арменпресс, об этом журналистам заявил вице-премьер Мгер Григорян, отметив, что, должна быть встреча, чтобы сформулировать повестку.
“Я думаю, что сначала должна быть встреча, чтобы определить повестку дня. На данный момент мы будем в рамках повестки 11 января, в частности, 4-го пункта повестки дня”, - сказал Григорян.
Соглашение о создании трехсторонней рабочей группы под председательством заместителей премьер-министров Армении, России и Азербайджана было достигнуто 11 января на трехсторонней встречи лидеров трех стран в Москве. Оно касается разблокировки всех экономических и транспортных связей региона. Правительство Армении объявило, что в трехсторонней рабочей группе армянскую сторону будет представлять вице-премьер Мгер Григорян. Встреча заместителей премьер-министров Армении, Азербайджана и России состоится 30 января в Москве.