ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի 2021 թվականի հունվարի 15-ի որոշմամբ վերգետնյա եթերային հեռարձակում իրականացնելու հնարավորությունից զրկված Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքը հայտնել է, որ շարունակելու է գործունեությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հայկական երկրորդ հեռուստաալիքը հաղորդագրություն է տարածել, որով հայտնել է, որ հունվարի 21-ից սկսած ալեհավաքի միջոցով այլևս հնարավոր չի լինի դիտել հեռուստաալիքի հաղորդումները: Հեռուստաալիքից հայտնում են, որ հունվարի 21-ից իրենց հաղորդումները հնարավոր կլինի դիտել միայն ցանցային օպերատորների կամ մալուխային ցանցերի միջոցով, ինչպիսիք են օրինակ, U-com-ը, Rostelecom-ը, Beeline-ը, Viva MTS-ը և մյուս բոլոր մալուխային ցանցերը:
Հեռուստաալիքի հաղորդումներին հնարավոր կլինի հետևել նաև YouTube-ի և «Ֆեյսբուք»-ի միջոցով:
Հեռուստաալիքը տարածած հաղորդագրությամբ նաև հայտնել է, որ բոլոր օրինական միջոցներով պայքարելու է վերգետնյա եթերային հեռարձակումը վերականգնելու համար:

Второй армянский телеканал объявил о планах на будущее
Второй армянский телеканал, решением Комиссии по телевидению и радио от 15 января 2021 года, лишенный возможности наземного эфирного вещания, сообщил, что он продолжит свою деятельность.
Как передает «Арменпресс», Второй армянский телеканал распространил сообщение, в котором сообщил, что с 21 января невозможно будет смотреть передачи телеканала при помощи антенны. С 21 января их передачи можно будет смотреть только через сетевых операторов или кабельные сети, такие как U-com, Rostelecom, Beeline, Viva MTS и все другие кабельные сети.
За передачами телеканала можно будет следить также и на YouTube и Facebook.
Телеканал также сообщил, что они всеми законными средствами будет бороться за восстановление надземного эфирного вещания.