Ռուսաստանի և Հունգարիայի արտգործնախարարները կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ առկա իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ու Հունգարիայի Արտաքին տնտեսական կապերի և արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյատրոն կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 15-ին կայացած ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Հունվարի 22-ին Մոսկվայում տեղի կունենա ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Հունգարիայի Արտաքին տնտեսական կապերի և արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյատրոի հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել նաև միջազգային օրակարգի մի շարք հարցեր, այդ թվումª Ուկրաինայի և Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ առկա իրավիճակը»,- ասաց Զախարովան:

YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and Hungary’s Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó will discuss the situation around Nagorno Karabakh, Russian foreign ministry spokesperson Maria Zakharova said at a press briefing today.
“On January 22 the meeting of Foreign Minister Sergei Lavrov and Hungarian Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó will take place in Moscow. They are expected to discuss a number of issues of the international agenda, including the situation around Ukraine and Nagorno Karabakh”, Zakharova said, adding that the ministers will also discuss other issues of bilateral interest.