Փաշինյանը Սյունիքի մարզից վերադառնում է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սիսիանից վերադառնում է Երևան, նրա ճանապարհը փակած քաղաքացիները վարչապետին թույլ չեն տվել շարժվել դեպի Գորիս: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Հիմա համոզվեցի, որ ճանապարհը փակել են, որ ակնհայտ չդառնա, որ Գորիսում, Կապանում, Քաջարանում, Մեղրիում նույն մթնոլորտն է, ինչ Սիսիանում։ Առավելեւս սգի օրով ուժային գործողությունների չենք գնա։ Վերադառնում ենք Երեւան։ Գորիսին, Կապանին, Քաջարանին, Մեղրիին պարտք եմ մնում մեկ այցելություն։ Խաղաղություն մեր նահատակներին»,- գրել է Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցով գտնվում էր Սյունիքի մարզում: Սյունիքի մարզի մի խումբ բնակիչներ փակել էին վարչապետի ճանապարհը, արգելելով նրան մուտք գործել Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքներ:

Пашинян из Сюникской области возвращается в Ереван
Никол Пашинян возвращается из Сисиана в Ереван, граждане, перекрывшие его дорогу, не позволили премьер-министру двинуться в сторону Гориса.
“Я убедился, что дорогу перекрыли, чтобы не стало очевидным, что в Горисе, Капане, Каджаране, Мегри та же атмосфера, что и в Сисиане. Тем более, в день траура мы не пойдем на силовые действия. Возвращаемся в Ереван. Визит в Горис, Капан, Каджаран, Мегри остается в долгу. Да упокоятся души наших погибших”, - написал Пашинян.
Группа жителей Сюникской области перекрыла дорогу премьер-министру, запретив его въезд в ряд общин Сюникской области.