Երևան է ժամանել Ֆրանսիայի կողմից վարձակալված երրորդ մարդասիրական ինքնաթիռը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի կողմից վարձակալված երրորդ մարդասիրական ինքնաթիռը ժամանել է Երևան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այդ առնչությամբ Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել:
«Այն Երևան է տեղափոխում Ազնավուր հիմնադրամի կողմից հավաքված մարդասիրական նվիրատվությունները (անվասայլակներ, պատգարակներ, քայլակներ, բժշկական սարքավորումներ, դիմակներ, դեղամիջոցներ, խնամքի պարագաներ, հագուստ), որոնք բաժանվելու են հիմնադրամի կողմից: Ինքնաթիռը տեղափոխում է նաև ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի դպրոցական պարագաներ և Վեոլիա հիմնադրամի կողմից Ազնավուր հիմնադրամին տրված պարագաներ (հիգիենայի հավաքածուներ և ծածկոցներ):
Նոյեմբերի 22-ին Ֆրանսիայի կողմից հայկական հիվանդանոցներին նվիրաբերված բժշկական օգնությունը տեղափոխած ինքնաթիռից, ինչպես նաև նոյեմբերի 27-ին Ազնավուր հիմնադրամի կողմից հավաքված նվիրատվությունները, Կարմիր խաչի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի մարդասիրական բեռները և «Էլեկտրիկներ առանց սահմանների» ՀԿ-ի և Վեոլիա հիմնադրամի նվիրաբերած միջոցները տեղափոխած ինքնաթիռից հետո, Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի Ճգնաժամային կենտրոնի կողմից համակարգված այս երրորդ ինքաթիռը արտահայտում է Ֆրանսիայի համերաշխությունը Հայաստանին և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունից տուժած բնակչությանը»,-ասված է հայտարարությունում:

Арендованный Францией третий самолет с гуманитарным грузом прибыл в Ереван
«Он доставил в Ереван пожертвования, собранные Фондом Азнавура (инвалидные коляски, носилки, ходунки, медицинское оборудование, маски, лекарства, предметы ухода, одежда), которые будут распределены фондом.Рейсом также доставлены школьные принадлежности от ЮНИСЕФ, принадлежности, подаренные Фонду Азнавура Фондом Веолия (гигиенические наборы, одеяла).
После рейса, 22 ноября доставившего медицинскую помощь, отправленную Францией больницам Армении, а также самолета, 27 ноября доставившего пожертвования, собранные Фондом Азнавура, гуманитарную помощь Красного Креста ЮНИСЕФ, о/о «Электрики без границ» и пожертвование фонда Veolia,это третий самолет, координируемый Кризисным центром министерства иностранных дел Франции. Он выражает солидарность Франции с Арменией, с народом, пострадавшим от нагорно-карабахского конфликта», - говорится в заявлении.