Վարչապետի աջակիցները հավաքվել էին Հանրապետության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքացիների մի խումբ հավաքվել էր կառավարության մոտ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին աջակցություն հայտնելու նպատակով: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, աջակիցների թվում էին նաև «Հեղափոխության պահապաններ» նախաձեռնության անդամները:
«Հեղափոխության պահապաններ» նախաձեռնության հիմնադիր–անդամ Հայկ Ստեփանյանըլրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականով երկրի վիճակն ավելի անկայուն կդառնա։
«Հարցնում են՝ այդ փաստաթղթից բողոքում եք, փոխելո՞ւ եք այդ փաստաթուղթը, ասում են՝ չենք փոխելու, բայց եկեք՝ մենք գնանք բանակցելու։ Դուք 30 տարի ունեցել եք բոլոր հնարավորությունները բանակցելու, դուք բանակցել եք 7 շրջանները հանձնելու մասին, պարտվողական դիրքերից եք բանակցել: Վարչապետին ժառանգություն է եկել մի փաստաթուղթ, որում գրված է, որ նա 7 շրջան պիտի վերադարձնի»,– ասաց նա:

Сторонники премьера Пашиняна собрались на площади Республики
Группа граждан собралась перед зданием правительства, чтобы поддержать премьер-министра Никола Пашиняна. Как сообщает Арменпресс, среди сторонников были и члены инициативы «Стражи революции».
Один из основателей инициативы «Стражи революции» Айк Степанян заявил журналистам, что с отставкой Никола Пашиняна ситуация в стране станет еще более нестабильной.
«Спрашивают, если вы жалуетесь на этот документ, измените ли вы этот документ, они говорят, что не изменим его, но давайте мы пойдем на переговоры. У вас были все возможности для переговоров за 30 лет, вы договорились о передаче 7 районов, вы вели переговоры с проигрышной позиции. Премьер унаследовал документ, в котором написано, что он должен вернуть 7 районов», - сказал он.