Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 11-ին ընդունել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանին և քաղխորհրդի անդամ Վլադիմիր Մարտիրոսյանին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, անդրադարձ է եղել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած փաստաթղթին:
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները անհանգստություն ու մտահոգություն են արտահայտել իրավիճակի վերաբերյալ, ներկայացրել իրենց տեսակետներն ու մոտեցումները:
Հանդիպմանը ընդգծվել է երկրի ներքաղաքական կայունության պահպանման, հասարակական համերաշխության և միասնականության կարևորությունը:

YEREVAN, NOVEMBER 11, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian continues holding political consultations with parliamentary and extra-parliamentary forces, the Presidential Office told Armenpress.
On November 11 President Sarkissian received One Armenia party chairman Artur Ghazinyan and member of the political council Vladimir Martirosyan.
The meeting participants exchanged views on the current situation in the country, as well as discussed the document signed by the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan on the settlement of the Karabakh conflict.
One Armenia party representatives expressed concern over the ongoing situation, as well as presented their views and approaches.
At the meeting the officials highlighted the importance of maintaining domestic political stability, public solidarity and unity in the country.