Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 11-ին ընդունել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանին և քաղխորհրդի անդամ Վլադիմիր Մարտիրոսյանին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, անդրադարձ է եղել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած փաստաթղթին:
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները անհանգստություն ու մտահոգություն են արտահայտել իրավիճակի վերաբերյալ, ներկայացրել իրենց տեսակետներն ու մոտեցումները:
Հանդիպմանը ընդգծվել է երկրի ներքաղաքական կայունության պահպանման, հասարակական համերաշխության և միասնականության կարևորությունը:

Армен Саркисян продолжает политические консультации
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает политические консультации с парламентскими и внепарламентскими силами. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян 11 ноября принял председателя партии “Одна Армения” Артура Казиняна и члена политсовета Владимира Мартиросяна.
На встрече состоялся обмен мнениями вокруг сложившейся в стране ситуации. Разговор коснулся документа по урегулированию карабахского конфликта, подписанного премьер-министром Армении, президентами России и Азербайджана.
Представители партии “Одна Армения” выразили обеспокоенность и озабоченность ситуацией, представили свои точки зрения и подходы.
На встрече была подчеркнута важность сохранения внутриполитической стабильности, общественного согласия и единства страны.