Մխիթարյանն իր առաջին հեթ-տրիկը «Ռոմա»-ի կազմում նվիրել է հայ ազգին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմայի» կազմում իր առաջին հեթ-տրիկը նվիրել է հայ ազգին:
«Իմ ազգի համար, իմ «Ռոմայի» համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`սոցցանցերի իր էջերում գրել է Մխիթարյանը:
Ավելի վաղ հայ կիսապաշտպանը ճանաչվել է «Ջենոա»-«Ռոմա» խաղի լավագույն ֆուտբոլիստ:Իտալիայի ֆուտբոլի առաջնության 7-րդ տուրում «Ռոման» արտագնա խաղում մրցեց «Ջենոայի» դեմ: Հայ կիսապաշտպանն իրեն ընձեռված առիթն օգտագործեց առաջին կեսի ավելացված րոպեին՝ գլխով գնդակն ուղարկելով մրցակցի դարպասը: Երկրորդ կեսի մեկնարկում «Ջենոան» վերականգնեց հաշվի հավասարությունը: Սակայն Մխիթարյանը66-րդ րոպեին կրկին գրավեց «Ջենոայի» դարպասը` դառնալով դուբլի հեղինակ: Չբավարարվելով ձեռք բերածով՝ Մխիթարյանը դարձավ հեթ-տրիկի հեղինակ` աչքի ընկնելով նաև 85-րդ րոպեին: «Ջենոա»-«Ռոմա»` 1:3:

Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе «Ромы» армянскому народу
Капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе «Ромы» армянскому народу.
«За мой народ, за мою “Рому”», - как сообщает Арменпресс, написал Мхитарян на своих страницах в социальных сетях.
В 7-м туре чемпионата Италии по футболу «Рома» провела выездную встречу с «Дженоа». Армянский полузащитник воспользовался возможностью на дополнительной минуте первого тайма, головой отправив мяч в ворота соперника.
«Дженоа»сравнял счет в начале второго тайма. Однако на 66-й минуте тот же Мхитарян снова забил «Дженоа», став автором дубля. Не удовлетворившись достигнутым, Мхитарян на 85-й минуте сделал хет-трик. «Дженоа» - «Рома» - 1: 3.