Ադրբեջանն օրվա ընթացքում հարձակումներ է ձեռնարկել մի քանի ուղղություններով. մարտերը շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական բանակը, նրան աջակցող թուրքական ուժերն ու վարձկան ահաբեկիչներն Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմում օրվա ընթացքում հարձակումներ են ձեռնարկել մի քանի ուղղություններով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 30-ին կայացած մամուլի ասուլիսին ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր վաղ առավոտյան` ավելի վաղ, նույնիսկ, քան երբևէ սովորաբար լինում է, Ադրբեջանի զինուժը հարձակում է ձեռնարկել մի քանի ուղղություններով: Նախ, հյուսիսային ուղղությամբ, ոչ երկարատև հրետանային պատրաստությունից հետո, հետևակային ուժերով փորձել են գրոհել մի քանի դիրքերի ուղղությամբ: Անմիջապես կոտորվել են, կրել են լուրջ կորուստներ, հետ են շպրտվել` դաշտում թողնելով զգալի թվով դիակներ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ մարտերը շարունակվել են նաև հարավային ուղղությամբ:
«Կենտրոնական ուղղությամբ ընթացել են երկու առանձին գործընթացներ: Առաջինը` Մարտունու Ճարտար համայնքի ուղղությամբ փորձել են ռազմաճակատը ճեղքել, մեր ԶՈւ-ն չի ընկրկել: Այս պահին դիրքային փոփոխություն այս ուղղությամբ չկա, բայց մարտերը համառ են: Շուշիի մերձակա անտառային մի քանի գյուղերի ուղղությամբ մարտերը ևս շարունակվում են»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

В течение дня Азербайджан осуществил атаки по нескольким направлениям: бои продолжаются
В ходе войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, азербайджанская армия, поддерживающие ее силы и наемные террористы в течение дня совершали атаки в нескольких направлениях. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 30 октября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сегодня рано утром, даже раньше обычного, азербайджанские вооруженные силы начали атаку в нескольких направлениях. Сначала на северном направлении, после непродолжительной артиллерийской подготовки, пехотные силы попытались атаковать несколько позиций. Они были сразу уничтожены, понесли серьезные потери и были отброшены, оставив в поле значительное количество трупов», - сказал Ованнисян.
Он отметил, что бои продолжаются также в южном направлении.
«В центральном направлении происходили два отдельных процесса. Они попытались прорвать фронт в направлении общины Чартар Мартунинского района, но наши Вооруженные силы не отступили. Там нет никаких позиционных изменений в этом направлении в данный момент, но бои ожесточенные. Бои продолжаются также в направлении нескольких лесных селений близ Шуши», - сказал Арцрун Ованнисян.