Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ղրիմի կամավորականների միության ղեկավար Արմեն Մարտոյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունել է հումանիտար առաքելությամբ Արցախ այցելած Ղրիմի կամավորականների միության ղեկավար, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչ Արմեն Մարտոյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի համար այս օրհասական պահին Սփյուռքի տարբեր գաղթօջախների միասնական և համախմբված պայքարը հայրենիքում ապրողներին մեծ ուժ ու եռանդ է տալիս: Արայիկ Հարությունյանը կարևոր է համարել նաև նմանօրինակ այցելությունները՝ ընդգծելով, որ Ղրիմի հայությունը ևս այդ երկրի ժողովրդի հետ դժվարին, բայց կենսական նշանակության ճանապարհ է անցել:
Արմեն Մարտոյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ղրիմահայությունը պատերազմական այս ծանր օրերին մեկ մարդու պես կանգնած է Արցախի քույր-եղբայրների կողքին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Ղրիմի բարեկամներ» հայաստանյան ակումբի ղեկավար, «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը և Արցախի Հանրապետության նախագահի գլխավոր խորհրդական-հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Ռուդիկ Հյուսնունցը:

President of Artsakh receives head of Volunteers Union of Crimea
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan received today head of the Union of Volunteers of Crimea, representative of the local Armenian community Armen Matoyan who arrived in Artsakh on a humanitarian mission, the Presidential Office told Armenpress.
President Harutyunyan said the joint and united fight of different communities of the Diaspora these days give a great strength and energy to those living in the Fatherland. He highlighted such visits, stating that the Armenians of Crimea as well have passed a difficult path together with the people of that country.
Armen Martoyan thanked the President of Artsakh for the warm welcome and stated that the Armenians of Crimea stand by the Artsakh people at this difficult moment.
The meeting was also attended by head of the Friends of Crimea Armenian club, president of the Constitutional Law Union party Hayk Babukhanyan and chief advisor to the Artsakh president- Ambassador at large Rudik Hyusnunts.