Ուժի մեջ է մտնում ԱՄՆ միջնորդությամբ ձեռք բերված հրադադարի համաձայնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 26-ի առավոտյան 08։00-ից ուժի մեջ է մտնում ԱՄՆ միջնորդությամբ ձեռք բերված կրակի դադարեցման համաձայնությունը։
Հոկտեմբերի 25-ին պայմանավորվածության մասին հայտարարեցին Հայաստանի, ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունները համատեղ հայտարարությամբ` ամփոփելով ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Սթիվեն Բիգանի հետ ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների և Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումները։
Արցախյան կողմն անմիջապես հաստատել է իր պատրաստակամությունը՝ փոխադարձ հիմունքներով պահպանելու մարդասիրական հրադադարի պայմանները` ողջունելով միջնորդների ջանքերը։

Соглашение о прекращении огня, достигнутое при посредничестве США, вступает в силу
С 08:00 26 октября вступает в силу соглашение о прекращении огня, достигнутое при посредничестве США.
Внешнеполитические ведомства Армении, США и Азербайджана 25 октября, подведя итоги встреч министров иностранных дел Армении и Азербайджана с заместителем госсекретаря США Стивеном Биганом и сопредседателями Минской группы ОБСЕ в совместном заявлении о договоренности заявили.
Арцахская сторона, приветствуя усилия посредников, немедленно подтвердила свою готовность на взаимной основе соблюдать условия гуманитарного перемирия.