Հակառակորդը հոկտեմբերի 12-ի ընթացքում ունեցել է կենդանի ուժի մոտ 200 կորուստ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ պատերազմի ընթացքում հոկտեմբերի 12-ին հակառակորդն ունեցել է կենդանի ուժի մոտ 200 կորուստ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում այս մասին ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Անցնող ժամերի ընթացքում 3 ԱԹՍ է խոցվել, 1 ինքնաթիռ, 3 զրահատեխնիկա և մոտ 200 ադրբեջանցի է սպանվել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հակառակորդի կորուստների մասին թվերը հրապարակելիս հայկական կողմը նշում է միայն խոցված տեխնիկայի թվերը, դրանց մեջ չի ներառվում սարքին վիճակում հակառակորդին վերցված ռազմական տեխնիկան:

В ходе развязанной Азербайджаном против Арцаха крупномасштабной войны 12 октября уничтожено около 200 азербайджанских военнослужащих. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции сказал представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«За прошедшие часы было уничтожено 3 БПЛА, 1 самолет, 3 единицы бронетехники, около 200 живой силы», - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что армянская сторона, публикуя потери противника, указывает только количество уничтоженной техники, сюда не включается военная техника, взятая у противника в рабочем состоянии.