Թաիլանդում 20 մարդ է զոհվել գնացքի եւ ավտոբուսի բախման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 20 մարդ Է զոհվել եւ ավելի քան 30-ը տարբեր վնասվածքներ ստացել այն բանից հետո, երբ Թաիլանդի հյուսիս - արեւելքում ապրանքատար գնացքն ավտոբուս Է խոյահարել երկաթուղային գծանցում:
Այդ մասին ասված Է Չաչոենգսաոյի նահանգի Տարերային աղետների հետեւանքների կանխման եւ մեղմացման վարչության՝ հոկտեմբերի 11-ին տարածված հաշվետվությունում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հայտնել են վարչությունում, ավտոբուսը, որտեղ եղել Է 60 մարդ, Սամութփրաքանի նահանգից ուղեւորվել Է Չաչոենգսաոյի տաճարներից մեկը: Վթարը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով 08:00-ի (Երեւանի ժամանակով 05:00-ի) սահմաններում առանց ուղեփակոցների կարգավորվող երկաթուղային գծանցերից մեկում:
Նախնական տեղեկատվության համաձայն՝ ավտոբուսի վարորդը, չնայած գործող լուսազդանշանին, փորձել Է արագ անցնել մոտեցող գնացքի առջեւից, որը փորձել Է արգելակել: Բախման հետեւանքով 20 մարդ զոհվել Է, եւս 30-ը տուժել եւ տեղափոխվել մերձակա հիվանդանոցներ: Նախնական տվյալներով՝ ավտոբուսի ուղեւորները եղել են Սամութփրաքանի ֆաբրիկաներից մեկի բանվորներ: Ոստիկանությունը հետաքննում Է պատահարի հանգամանքները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Таиланде 20 человек погибли при столкновении поезда с автобусом
По меньшей мере 20 человек погибли и более 30 получили различные травмы после того, как товарный поезд протаранил автобус на железнодорожном переезде на северо-востоке Таиланда. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом говорится в распространенном в воскресенье отчете Управления по предотвращению и смягчению последствий стихийных бедствий провинции Чачоенгсао.
Как сообщили в управлении, автобус, в котором находились около 60 человек, направлялся из провинции Самутпракан в один из храмов Чачоенгсао. Авария произошла в районе 08:00 по местному времени (04:00 мск) на одном из регулируемых железнодорожных переездов без шлагбаумов. Согласно предварительной информации, водитель автобуса, несмотря на работающий семафор, попытался проскочить перед приближающимся поездом, который пытался затормозить. В результате столкновения 20 человек погибли, еще более 30 пострадали и были доставлены в ближайшие больницы.
По предварительным данным, пассажирами автобуса были рабочие одной из фабрик Самутпракана.Полиция расследует обстоятельства происшествия.