Հունաստանը հետ է կանչել Բաքվում իր դեսպանին
ԱԹԵՆՔ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասի որոշման համաձայն Աթենքը խորհրդակցությունների համար հետ է կանչել Ադրբեջանում իր դեսպան Նիկոլաոս Պիպերիգոսին: Այս մասին հայտարարել է Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը՝ տարածելով հայտարարություն Ադրբեջանի կառավարության կողմից անընդունելի պնդումների վերաբերյալ:
«Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը հոկտեմբերի 6-ին Հունաստանում Ադրբեջանի դեսպանին խիստ դժգոհություն է հայտնել Ադրբեջանի կառավարության բացարձակապես անհիմն և վիրավորական պնդումների վերաբերյալ առ այն, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շրջանակներում Հունաստանի տարածքից հակերային հարվածներ են իրականացվում Ադրբեջանի դեմ, ահաբեկիչ - զինյալների հավաքագրման ջանքեր են իրականացվում և որ ենթադրաբար Հունական պետությունը հանդուրժողականություն է ցուցաբերում ահաբեկչական գործողությունների նախապատրաստման հարցում :
Ի շարունակություն դժգոհության հայտարարությանը՝ Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասի որոշման համաձայն Ադրբեջանում Հունաստանի դեսպան Ն. Պիպերիգոսը հետ է կանչվել Աթենք խորհրդակցությունների համար»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշվում է Հունաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Greece recalls Ambassador to Azerbaijan
ATHENS, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Greece has recalled its Ambassador to Azerbaijan following “the completely unsubstantiated and insulting allegations made by the government of Azerbaijan”, the Greek foreign ministry said in a statement.
“Following the completely unsubstantiated and insulting allegations made by the government of Azerbaijan regarding supposed tolerance on the part of the Greek state for preparation of terrorist actions, efforts to recruit terrorist fighters, and cyberattacks from Greek territory on Azerbaijan, in the context of the Nagorno Karabakh conflict, a stern demarche was made to the Azeri Ambassador yesterday at the Ministry of Foreign Affairs.
Following the demarche, the Greek Ambassador to Azerbaijan, N. Piperigos, was summoned to Athens for consultations, by decision of Minister of Foreign Affairs Nikos Dendias”, the statement says.