Հակառակորդը փորձել է առաջանալ.Արցախի ՊԲ դիպուկ կրակով խոցվել է վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Azerbaijani forces attempted to advance and reinforce overnight October 6-7 in the south-eastern direction (off Jebrayil), but Artsakhi forces delivered precision artillery strikes at the adversary attacking units, the Armenian Defense Ministry said.
After another rocket-artillery strike at 06:30, leaving behind an additional 60 of their own killed servicemen, “what was left of the three over-equipped Azeri brigades fled the battlefield in panic,” the defense ministry said. The Azeri forces also left several dozen hardware units, in addition to 22 destroyed equipment on the battlefield. The defense ministry said they will release videos soon.
The Artsakhi forces delivered a precision strike at a large Azeri military fuel base in the south-eastern direction.