Թրամփը որոշել է Ամերիկան «մեծ» դարձնել ՄիԳ-29-ի եւ ԱԿ-74-ի օգնությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբն իր գովազդային արշավում, որը նվիրված Է ԱՄՆ-ում նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններին, օգտագործելէ ռուսական ինքնաթիռների եւ ինքնաձիգների պատկերներով լուսանկարներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնումէ«Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Politico թերթը:
«Զորակցիր մեր զորքերին» կոչով պլակատի վրա պատկերված են զենքով զինվորականների մի քանի ստվերապատկերներ, որոնց ֆոնին թռչում են երեք կործանիչներ:
Թերթի կողմից կազմակերպված հարցմանը մասնակցած փորձագետները եկել են այն եզրակացության, որ նկարում պատկերված Է ռուսական արտադրության ՄիԳ-29, իսկ զինծառայողներից մեկի ձեռքին ԱԿ-74 ինքնաձիգ Է:
ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրություններն անցկացվելու են նոյեմբերի 3-ին. պետության գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր թեկնածությունն Է առաջադրել երկրորդ ժամկետի համար եւ այդ պաշտոնի համար պայքարելու Է դեմոկրատներից թեկնածու Ջո Բայդենի հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Штаб Трампа решил сделать Америку "великой" с помощью МиГ-29 и АК-74
Предвыборный штабДональда Трампаиспользовал в своей рекламной кампании, приуроченной к предстоящим в ноябре выборам вСША, фотографию с изображением российских самолетов и автоматов.Как передает Арменпресс, об этом сообщает газетаPolitico.
На плакате с призывом "поддержи наши войска" изображены несколько силуэтов военных с оружием, на фоне которых летят три истребителя.
Опрошенные газетой эксперты пришли к выводу, что на иллюстрации изображеныМиГ-29российского производства, а в руках у одного из военнослужащих — автоматАК-74.
Президентские выборы в США пройдут 3 ноября, действующий глава государства Дональд Трамп баллотируется на второй срок и будет бороться с кандидатом от демократовДжо Байденом.