Երևանի քաղաքապետն ընդունել է ՀՀ-ում Թուրքմենստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամետգելդի Այազովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցներն արձանագրել են երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների մեծ ներուժը, մասնավորապես, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում:
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու երկու մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների զարգացմանը՝ 2014 թվականին Երևանի և Աշխաբադի միջև կնքված բարեկամության և համագործակցության համաձայնագրից բխող կոնկրետ քայլերի միջոցով:

Yerevan Mayor receives Ambassador of Turkmenistan to Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan received Ambassador of Turkmenistan to Armenia Mohammetgeldi Ayazov, the Yerevan City Hall told Armenpress.
The sides discussed the great potential of relations between the capitals of Armenia and Turkmenistan, especially in the fields of culture and sport.
Mayor Marutyan expressed readiness to contribute to the development of relations between the two capitals through concrete actions deriving from the 2014 cooperation and friendship agreement signed between Yerevan and Ashgabat.