Երևանի քաղաքապետն ընդունել է ՀՀ-ում Թուրքմենստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամետգելդի Այազովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցներն արձանագրել են երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների մեծ ներուժը, մասնավորապես, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում:
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել նպաստելու երկու մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների զարգացմանը՝ 2014 թվականին Երևանի և Աշխաբադի միջև կնքված բարեկամության և համագործակցության համաձայնագրից բխող կոնկրետ քայլերի միջոցով:

Мэр Еревана принял Чрезвычайного и Полномочного посла Туркменистана
Мэр Еревана Айк Марутян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Туркменистана в Республике Армения Мухаммедгельды Аязова.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе мэрии Еревана, собеседники отметили большой потенциал отношений между столицами двух стран, в частности, в сфере культуры и спорта.
Мэр Айк Марутян выразил готовность содействовать развитию отношений между двумя столицами посредством конкретных шагов, вытекающих из подписанного между Ереваном и Ашхабадом Соглашения о дружбе и сотрудничестве от 2014 года.