Նախագահ Հարությունյանը կարևորել է «Իզմիրլյան» հիմնադրամի ծրագրերի իրականացումն Արցախում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է «Իզմիրլյան» հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Չոբանյանին և փոխտնօրեն Բաբկեն Բաբայանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը՝ նշելով, որ կառույցն առաջիններից էր, որ աջակցության ձեռք մեկնեց Արցախին: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ «Իզմիրլյան» հիմնադրամի շնորհիվ հատկապես վերջին տարիներին հաջողությամբ կյանքի են կոչվել կրթական, ականազերծման և մի շարք այլ ծրագրեր, որոնք կարևոր նշանակություն ունեն արցախահայության համար: Նա իր երախտագիտությունն է հայտնել Իզմիրլյան ընտանիքին հայրենանվեր գործունեության համար` ընդգծելով կառավարության՝ հետայսու ևս ակտիվ համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:
«Իզմիրլյան» հիմնադրամի պատասխանատուներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ պատրաստ են քննարկել նոր առաջարկներ:

President Harutyunyan highlights projects implemented by Izmirlian Foundation in Artsakh
STEPANAKERT, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received today Director of the Izmirlian Foundation Armen Chobanyan and his deputy Babken Babayan, the Presidential Office told Armenpress.
The Artsakh President highlighted the activity of the Foundation, stating that it is one of the first structures that provided support to Artsakh. He said in the past years many educational, demining and other projects have been implemented in Artsakh thanks to the Foundation. Arayik Harutyunyan thanked the Izmilian family for their patriotic activity.
The Foundation’s representatives in their turn thanked the President of Artsakh for the warm welcome and stated that they are ready to discuss new proposals.