Տիմոշենկոյի մամուլի քարտուղարը պատմել է, որ քաղաքական գործչի վիճակը մնում է ծանր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինական «Բատկիվշչինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոյի առողջական վիճակը, որի մոտ կորոնավիրուս Է հաստատված, մնում Է ծանր: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոտոսի 25-ին այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է նրա մամուլի քարտուղար Մարինա Սորոկան:
«Յուլյա Վլադիմիրովնայի վիճակն առայժմ առանց փոփոխությունների Է, մնում Է ծանր: Երեկվա երեկոյից նա ինտենսիվ բուժընթաց Է ընդունում՝ COVID-19-ի բուժման կանոնների համաձայն»,- ասել Է նա:
Ուկրաինայի մի շարք զանգվածային լրատվմիջոցների տվյալներով, որոնք վկայակոչում են իրավիճակին ծանոթ աղբյուրներ, բժիշկները Տիմոշենկոյին միացրել են թոքերի արհեստական օդափոխման ապարատին, նրա մոտ պահպանվում Է բարձր ջերմությունը:
Տիմոշենկոյի դստեր՝ Եվգենյայի եւ նրա փեսա Արթուր Չեչյոտկինի մոտ հիվանդությունն ընթանում Է թեթեւ ձեւով: Այն մասին, որ Տիմոշենկոյի եւ նրա ընտանիքի անդամների մոտ կորոնավիրուս Է հայտնաբերվել, հայտնի Է դարձել օգոստոսի 23-ին: Ուկրաինացի բժիշկներն անցած օրն արձանագրել են կորոնավիրուսով վարակման 1 658 նոր դեպք, իսկ հիվանդացածների ընդհանուր թիվը հասել Է 108 415-ի: Համավարակի սկզբից ի վեր Ուկրաինայում մահացել Է կորոնավիրուսով վարակված 2 318 մարդ, առողջացել Է 52 870 պացիենտ:

Пресс-секретарь Тимошенко рассказала, что состояние политика остается тяжелым
Состояние здоровья лидера украинской партии "Батькивщина" Юлии Тимошенко, у которой подтвержден коронавирус, остается тяжелым. Как передает Арменпресс, об этом корреспондентуТАСС во вторник сообщила ее пресс-секретарь Марина Сорока.
"Состояние Юлии Владимировны пока без изменений, остается тяжелым. Со вчерашнего вечера она получает интенсивный курс терапии, согласно протоколу леченияCOVID-19", - сказала она.
По данным ряда украинских СМИ, которые ссылаются на источники, знакомые с ситуацией, врачи подключили Тимошенко к аппарату искусственной вентиляции легких, у нее держится высокая температура. У дочери Тимошенко Евгении и ее зятя Артура Чечеткина болезнь проходит в легкой форме. О том, что у Тимошенко и членов ее семьи выявлен коронавирус, стало известно в минувшее воскресенье.
Украинские врачи за прошедшие сутки зафиксировали 1 658 новых случаев заражения коронавирусом, а общее число заболевших достигло 108 415. С начала пандемии на Украине умерли 2 318 человек, заразившихся коронавирусом, выздоровели 52 870 пациентов.