Կրետեում պայթյուն Է որոտացել մարդատար նավի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 24-ի առավոտյան պայթյուն Է որոտացել Կրետե կղզու Իրակլիոն նավահանգստում Blue Star Horizon մարդատար նավի վրա, չորս մարդ վերքեր են ստացել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է cretapost.gr. հրատարակությունը:
Սկզբնական տվյալներով՝ վթարը տեղի Է ունեցել նավի մեքենաների բաժանմունքում, պատճառն առայժմ պարզվում Է: Ըստ նախնական գնահատումների՝ պայթել Է շոգեկաթսան:
Պատահարի վայր Է ժամանել շտապօգնության երկու մեքենա: Չորս տուժածներից մեկը լուրջ վերքեր Է ստացել:
Վիրավորներին տեղափոխել են Իրակլիոնի համալսարանական հիվանդանոց: Մարդատար նավը սովորաբար երթեւեկում Է Իրակլիոն-Պիրեա երթուղով: Արտակարգ պատահարի պահին նավում ուղեւորներ չեն եղել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

На Крите прогремел взрыв на пассажирском судне
Взрыв произошел на пассажирском судне Blue Star Horizon в порту Ираклиона наКритев понедельник утром, четверо ранены.Как передает Арменпресс, об этом сообщает местное изданиеcretapost.gr.
По первым данным, авария произошла в машинном отделении судна, причины пока не выяснены. По предварительным оценкам, взорвался паровой котел.
К месту происшествия прибыли две машины скорой помощи. Из четырех пострадавших один серьезно ранен. Раненых перевозят в университетскую больницу Ираклиона.
Пассажирское судно обычно курсирует по маршруту Ираклион - Пирей. В момент ЧП на борту не было пассажиров.