Ճապոնացի վարակաբանները նախազգուշացրել են COVID-19-ի երրորդ ալիքի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի վարակաբանների գիտական ընկերությունը, որի համագումարն օգոստոսի 19-ին սկսվել Է Տոկիոյում, կարծում են, որ Ճապոնիան այժմ վերապրում Է կորոնավիրուսի համաճարակի երկրորդ ալիքի բուռն շրջանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այժմ մենք գտնվում ենք երկրորդ ալիքի ամենամեջտեղում: Կարեւոր Է՝ ուշադիր հետեւել իրադրության հետագա զարգացմանը: Ե՛վ երկիրը, ե՛ւ Տոկիոն, կարծես, անցնում են վարակների բարձրակետը, բայց անհրաժեշտ Է հետեւել, թե արդյոք չի լինելու նոր աճ: Ենթադրվում Է, որ դրան կհաջորդեն երրորդ եւ չորրորդ ալիքները, մենք պետք Է ընտելանանք կորոնավիրուսի պայմաններում ապրելու կյանքին»,-ընկերության նախագահ Կաձուհիրո Տատեդայի խոսքը մեջբերում Է NHK հեռուստաալիքը:
Ներկայում Ճապոնիայում գրանցվել Է նոր կորոնավիրուսով վարակման մոտավորապես 58,5 հազար դեպք: Մահացել Է 1148 մարդ, նրանցից 16-ը՝ օգոստոսի 18-ին: 243-ի վիճակը գնահատվում Է որպես ծանր: Ապաքինվել Է գրեթե 43 հազար մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Японские инфекционисты предупредили о третьей волне COVID-19
Научное общество инфекционистовЯпонии, чей съезд начался в среду вТокио, считают, что Япония сейчас переживает разгар второй волны эпидемии коронавируса, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Сейчас мы находимся в самой середине второй волны. Важно внимательно следить за дальнейшим развитием ситуации. И страна, и Токио, похоже, проходят пик заражений, но необходимо следить за тем, не будет ли нового роста. Предположительно, после этого последуют третья и четвертая волны, нам придется привыкать к жизни в условиях коронавируса", - приводит слова председателя общества Кадзухиро Татэды телеканалNHK.
В настоящее время в Японии зафиксировано около 58,5 тысяч заражений новой коронавирусной инфекцией. Погибли 1148 человек, 16 из них – в вторник. Состояние 243 оценивается как тяжелое. Выздоровели почти 43 тысячи человек.