Իրանում արձանագրել են համավարկի սկզբից ի վեր մեկ օրում կորոնավիրուսից մահերի առավելագույն թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում մեկ օրում նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվածների մեջ մահացու վախճանների թիվն աճել Է 229-ով եւ գերազանցել 14,6 հազարը: Այդ մասին հուլիսի 21-ին հայտնել Է առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սիմա Սադաթ Լարին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Երկրում կորոնավիրուսով ախտահարման նոր դեպքերի քանակը կազմել Է 2 625, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել Է 278 827-ի»,- մեջբերոմ Է անում նրա խոսքից ISNA գործակալությունը: Լարին հավելել Է, որ «անցած 24 ժամում Իրանում մահացել Է 229 հիվանդ, իսկ մահացու վախճանների ընդհանուր քանակը հասել Է 14 634-ի», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Иране зафиксировали максимальное с начала пандемии число смертей от коронавирусаза сутки
Число летальных исходов среди заразившихся коронавирусом нового типа в Иране возросло за сутки на 229 и превысило 14,6 тыс. Как передает Арменпресссо ссылкой на Тасс, об этом сообщила во вторник глава департамента по связям с общественностью Минздрава Сима Садат Лари.
"Количество новых случаев инфицирования коронавирусом в стране составило 2 625, общее число заразившихся достигло 278 827", - приводит ее слова агентствоISNA. Лари добавила, что "за прошедшие 24 часа в Иране умерли 229 пациентов, а общее количество летальных исходов достигло 14 634".