ԱՀ նախագահն ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը կարևորել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մասնակցությամբ Արցախում արդեն տևական ժամանակ իրականացվող տարբեր բարեգործական և կրթական նախագծերը՝ այդ համատեքստում առանձնացնելով Արցախի պետական համալսարանի գլխավոր մասնաշենքի վերակառուցման ծրագիրը: Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ կառավարությունն այսուհետ ևս պատրաստ է շարունակելու և զարգացնելու տարիների ընթացքում ձևավորված փոխգործակցությունը:
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել Արայիկ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և հավաստիացրել, որ իրենք ևս շահագրգռված են այդ հարաբերությունների զարգացմամբ, իսկ ինքն Արցախում է նոր ծրագրերի քննարկման նպատակով:

Президент Арцаха принял вице-президента Американского университета Армении Ашота Газаряна
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 июля принял вице-президента Американского университета Армении Ашота Газаряна.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, Араик Арутюнян отметил важность разных благотворительных и образовательных проектов, осуществляемых на протяжении многих лет в Арцахе при участии Американского университета Армении, особо подчеркнув в этом контексте программу реконструкции центрального корпуса Арцахского государственного университета. Президент Арутюнян отметил, что правительство и впредь готово продолжать и развивать сформированное за многие годы взаимодействие.
Вице-президент Американского университета Армении выразил благодарность Араику Арутюняну за теплый прием и заверил, что они также заинтересованы в развитии этих отношений, и он находится в Арцахе с целью обсуждения новых программ.