Իրանը կորոնավիրուսով վարակվածների մեջ մահերի օրական ռեկորդային թիվ է արձանագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվածների մեջ մահացու վախճանների թիվը մեկ օրում աճել Է 200-ով եւ գերազանցել 11,9 հազարը: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 7-ին այդ մասին հայտնել Է առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սիմա Սադաթ Լարին:
«Երկրում կորոնավիրուսով վարակման նոր դեպքերի քանակը կազմել Է 2 637, ախտահարվածների ընդհանուր թիվը հասել Է 245 688-ի»,- մեջբերում Է նրա խոսքը ISNA գործակալությունը: «Անցած 24 ժամում Իանում մահացել Է 200 պացիենտ, իսկ մահացու վախճանների ընդհանուր թիվը հասել Է 11 931-ի»,- հավելել Է Լարին, հաղորդել Է ՏԱՍՍը:

Иран зафиксировал рекордное суточное число смертей среди заразившихся коронавирусом
Число летальных исходов среди заразившихся коронавирусом нового типа в Иране выросло за сутки на 200 и превысило 11,9 тыс. Об этом сообщила во вторник глава департамента по связям с общественностью минздрава Сима Садат Лари, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Количество новых случаев заражения коронавирусом в стране составило 2 637, общее число инфицированных достигло 245 688", - приводит ее слова агентствоISNA. "За прошедшие 24 часа в Иране умерли 200 пациентов, а общее число летальных исходов достигло 11 931", -добавила Лари.