Երևանում կամավորները քաղաքացիներին դիմակ են բաժանում եւ ներկայացնում հակահամաճարակային կանոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի հանրային բաց վայրերում գործում են տեղեկատվական կետեր, որտեղ կամավորները քաղաքացիներին դիմակ են բաժանում եւ ներկայացնում հակահամաճարակային կանոնները։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է, որ առաջիկայում հանրապետությունում այդ կետերի թիվը կավելանա:
«ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի եւ Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության համագործակցությամբ Երեւանում հայտնվել են այսպիսի կետեր՝ որտեղ կամավորները քաղաքացիներին դիմակ են բաժանում եւ ներկայացնում հակահամաճարակային կանոնները։ Այս պահին Երեւանում գործում է 36 կետ, շուտով նման կետեր կսկսեն գործել նաեւ մարզերում»,-նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Հայաստանում հուլիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 28936 դեպք, որոնցից 16302-ն` առողջացած, 491-ը` մահվան ելքով: Հանրապետությունում դիմակ կրելը մայիսի 25-ից պարտադիր է նաև հանրային բաց վայրերում:

В Ереване волонтеры раздают прохожим маски  и напоминают о противоэпидемических правилах
В открытых общественных местах Еревана действуют информационные пункты, где волонтеры раздают гражданам маски и напоминают о противоэпидемических правилах. Как сообщает «Арменпресс», премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook отметил, что в ближайшее время число этих пунктов в республике увеличится.
“В Ереване, при сотрудничестве аппарата премьер-министра Армении и Армянского общества Красного креста, появились пункты, на которых волонтеры раздают прохожим маски и напоминают о противоэпидемических правилах. На данный момент в Ереване действует 36 таких пунктов, вскоре подобные пункты начнут действовать и в областях”, - отметил Никол Пашинян.
В Армении по состоянию на 11:00 6 июля подтверждено 28 936 случаев COVID-19, 16 302 пациента выздоровели, есть 491 летальных исходов. Ношение маски на всей территории республики с 25 мая обязательно и в открытых общественных местах.