Արցախում հաստատվել է COVID-19-ի 3 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 118 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախում հունիսի 28-ի դրությամբ կորոնավիրուսային վարակը հաստատվել է 118 քաղաքացու մոտ, որից 87-ն առողջացել են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
Արցախում ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1921 թեստավորում: Երկրում կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ, ովքեր միևնույն ընտանիքի անդամներ են, ապրում են Շուշիի շրջանում, և որպես նախկինում հաստատված վարակի օջախի կոնտակտավորներ՝ նախապես մեկուսացված էին: Կա 55 մեկուսացված անձ։
Վարակակիր մյուս քաղաքացիների առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Երկրում մահվան դեպքեր չեն արձանագրվել։
Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված և մինչև հունիսի 11-ը երկարաձգված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգվել է 30 օրով` 2020 թվականի հունիսի 11-ից, ժամը 22:00-ից մինչև 2020 թվականի հուլիսի 11-ը, ժամը 22:00-ը ներառյալ։

COVID-19: в Арцахе зарегистрировано 3 новых случая, общее число – 118
По состоянию на 28 июня коронавирусная инфекция в Арцахе была подтверждена у 118 граждан, 87 из которых выздоровели.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцахской Республики.
В целом в Арцахе было проведено 1921 тестирование. COVID-19 подтвержден еще у 3 граждан, которые являются членами одной семьи, живут в Шуши и ранее были изолированы в качестве контактеров. Есть 55 изолированных граждан.
Состояние здоровья других инфицированных граждан оценивается как удовлетворительное. Случаев смерти в стране зарегистрировано не было.
Чрезвычайное положение, объявленное в Республике Арцах 12 апреля 2020 года и продленное до 11 июня, продлено на 30 дней — до 22:00 часов 11 июля 2020 года включительно.