Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 663 նոր դեպք․ ապաքինվել է 133, մահացել 5 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 14-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր16 667 դեպք, որոնցից6214-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում10 093պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 82 324թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված663նոր դեպք և133առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան269(ավելացել է ևս5-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են69, 63 տարեկան տղամարդիկ և69, 56, 85տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է նաև մահվան 91դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

COVID-19: в Армении подтверждено 663 новых случая, 133 гражданина выздоровели, 5 умерли
По состоянию на 11:00 часов утра 14 июня в Армении было подтверждено в общей сложности 16 667 случаев коронавирусной болезни, из них 6214 пациента вылечены.
10 093 пациента в настоящее время получают лечение от коронавирусной болезни. Всего было проведено 82 324 теста. Таким образом, выявлено 663 новых случая заболевания коронавирусом и 133 выздоровевших.
Всего было зарегистрировано 269 случаев смерти (+5) от коронавирусной болезни.
По данным Министерства здравоохранения РА, умершими пациентами были 69, 63-летние мужчины и 69, 56, 85-летние женщины. У всех были сопутствующие хронические заболевания.
Был 91 случай смерти, когда у пациентов была диагностирована коронавирусная инфекция, но смерть наступила от другой болезни.
12 июня правительство РА приняло решение продлить чрезвычайное положение, объявленное в Армении 16 марта 2020 года и продленное до 13 июня 2020 года, еще на 30 дней — до 17:00 часов 13 июля 2020 года включительно.