Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 359 նոր դեպք, առողջացել է ևս 128 պացիենտ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մայիսի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 6661 դեպք, որոնցից 3064-ը՝ առողջացած:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3483 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 50 397 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 359 նոր դեպք և 128 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 81 (ավելացել է ևս 4-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 82 (տղամարդ), 73 (կին), 77 (տղամարդ) և 71 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 33 է:

В Армении выявлено 359 новых случаев Covid-19, еще 128 выздоровели
По состоянию на 11:00 24 мая в Армении был подтвержден 6661 случай заболевания коронавирусом, 3064 из которых вылечились.
В настоящее время 3483 пациента проходят лечение от коронавируса. Всего было выполнено 50 397 тестов.
Таким образом, выявлено 359 новых случаев коронавирусной болезни, 128 выздоровевших.
В общей сложности, зарегистрирован 81 смертельный исход (+ 4) в результате коронавирусной болезни.
По данным Министерства здравоохранения РА, погибшим пациентам было 82 года (мужчины), 73 года (женщины), 77 лет (мужчины), 71 год (мужчины), и они имели сопутствующие хронические заболевания.
За предыдущий день был зарегистрирован 1 случай смерти, но она была вызвана другим заболеванием. Общее количество таких случаев составляет 33.
На внеочередном заседании правительства 14 апреля объявленное 16 марта 2020г. чрезвычайное положение с 17.00 часов 14 апреля продлено еще на 30 дней – до 17.00 часов 14 мая 2020г.