«Rolls-Royce» նախատեսում է 9 հազարով կրճատել աշխատողների թիվը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավիացիոն շարժիչներ արտադրող «Rolls-Royce» ընկերությունն իր աշխատողների թիվը կրճատում է 9 հազարով: Պատճառը ավիացիոն ոլորտում շարժիչներիպահանջարկի անկումն է՝կորոնավիրուսով պայմանավորված:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, տեղեկացնում է «Ռեգնում»-ը:
«Մենք առաջարկում ենք անցկացնել մեր բիզնեսի լուրջ վերակազմակերպում, որպեսզի հարմարվենք նոր պայմաններին, շուկայից եկող քիչ պահանջարկին: Արդյունքում մենք 52 հազար աշխատատեղից կունենանք 9 հազար աշխատատեղի կորուստ»,-ասված է մայիսի 20-ին ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ընկերությունն առայժմ չի տեղեկացնում, թե կոնկրետ որտեղ է կրճատումներ անելու: Նշվում է, որ կպահանջվի մի քանի տարի, որ կոմերցիոն այս շուկան վերադառնա այն մակարդակին, որը կար մի քանի ամիս առաջ:
«Աշխարհի տարբեր երկրներում կառավարություններն անում են ամեն հնարավորը բիզնեսին օգնելու համար, սակայն մենք պետք է արձագանքենք շուկայական նոր պայմաններին, քանի դեռ ավիացիայի ոլորտը չի վերականգնվել»,-նշել է գլխավոր տնօրեն Ուորեն Իստը:

В Rolls-Royce ожидают серьезных проблем в аивастроении в ближайшие годы. Regnum
Производитель авиационных двигателей Rolls-Royce сокращает по меньшей мере 9000 рабочих мест из-за падения спроса на авиаперелеты, вызванного пандемией коронавируса, передает CNN.
«Мы предлагаем провести серьезную реорганизацию нашего бизнеса, чтобы адаптироваться к новому уровню спроса, который мы видим со стороны клиентов, — говорится в заявлении компании 20 мая. — В результате мы ожидаем потери по меньшей мере 9000 сотрудников от нашей глобальной рабочей силы в 52 000 человек».
Rolls-Royce (RYCEF) пока не раскрывает, где произойдет сокращение рабочих мест, но его гражданский авиастроительный бизнес будет нести основную тяжесть реструктуризации. Потребуется несколько лет, чтобы коммерческий рынок в этой сфере вернулся к тем уровням, которые наблюдались всего несколько месяцев назад.
«Правительства во всем мире делают все возможное, чтобы помочь бизнесу в краткосрочной перспективе, но мы должны реагировать на рыночные условия в среднесрочной перспективе, пока мир авиации не придет к прежним масштабам, и правительства не смогут заменить устойчивый потребительский спрос, которого просто нет», — сказал генеральный директор Уоррен Ист.