Արմեն Սարգսյանն ազգային տոնի առթիվ շնորհավորել է Իսրայելի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ազգային տոնի՝ անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության նախագահ Ռեուվեն Ռիվլինին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Ջերմությամբ եմ հիշում տարեսկզբի մեր հանդիպումը, որը հիանալի հնարավորություն էր մեկ անգամ ևս բարձրաձայնելու հայ և հրեա ժողովուրդների ճակատագրերի և պատմական ընդհանրությունների մասին։ Այն հրաշալի առիթ էր նաև քննարկելու մեր երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման և ամրապնդման նոր հեռանկարները: Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Իսրայելի միջև ուղիղ երկխոսությունը և շարունակական համագործակցությունը նաև ճգնաժամային իրավիճակներում, հատկապես այսօր, երբ համայն մարդկությունը միասնական ջանքերով փորձում է հաղթահարել համավարակի մարտահրավերները։ Ուրախ եմ, որ վերջերս Ձեզ հետ բովանդակային հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձանք այս հարցում փորձի և տեղեկատվության փոխանակմանը, ինչպես նաև փոխադարձ աջակցությանը։
Վստահ եմ, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-իսրայելական գործընկերային հարաբերություններին` ի շահ մեր ժողովուրդների»,-մասնավորապես նշված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил президента Израиля с национальным праздником
Президент республики Армен Саркисян по случаю национального праздника Израиля - Дня независимости направил поздравительное послание президенту Государства Израиль Реувену Ривлину. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“С теплотой вспоминаю нашу встречу в начале года, которая была прекрасной возможностью еще раз заявить о судьбах и исторических общностях армянского и еврейского народов. Это был прекрасный повод, чтобы обсудить новые перспективы расширения и укрепления сотрудничества между нашими странами. Я придаю большое значение прямому диалогу между Арменией и Израилем и продолжительному сотрудничеству также и в кризисных ситуациях, особенно сегодня, когда все человечество едиными усилиями пытается преодолеть вызовы современности. Я рад, что недавно в ходе содержательного телефонного разговора с Вами мы коснулись обмена опытом и информацией в этом вопросе, а также взаимного содействия.
Уверен, что последовательная реализация достигнутых договоренностей придаст новое качество армяно-израильским партнерским отношениям в интересах наших народов”, - говорится в послании президента Саркисяна.