Դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը հանդես կգա առցանց բարեգործական համերգով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ապրիլի 25-ին կայանալու է դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի առցանց բարեգործական մենահամերգը՝ ուղիղ եթերում՝ Երևանի ժամանակով 23։00։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այն նվիրված է Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցին, և համերգի տոմսերից գոյացած ողջ հասույթն ուղղվելու է Ծնողազուրկ հայ երեխաների օգնության միությանը (www.SOAR-us.org)։
Առցանց համերգի ընթացքում կատարվելու են Բախի, Մոցարտի, Շոպենի, Կոմիտասի, Խաչատրյանի, Բաբաջանյանի, Գուրջիևի և Դելալյանի ստեղծագործությունները։
«Այսօր ապրում ենք բարդ ժամանակներում, բայց երբեք չպետք է մոռանանք, անկախ մեր խնդիրներից, մեր կարիքն ունեցող մանուկների մասին, քանի որ ես վստահ եմ՝ նրանց շարքում են պոտենցիալ Խաչատրյանները, Կոմիտասները, Մոցարտներն ու Նյուտոնները։ Առանց հանդիսատեսի ձևաչափն ինձ համար, իհարկե, խորթ է, շատ եմ կարոտել հատկապես երևանյան ունկնդրին, սակայն գիտակցում եմ, որ տանը մնալն այսօր կենսական նշանակություն ունի յուրաքանչյուրի համար և, հուսով եմ, իմ կատարմամբ մի փոքր ջերմություն կհասցնեմ մարդկանց բնակարաններ, և բարի գործ կանենք միասին»,-նշեց դաշնակահարը։
Այս տարի ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունն իր հարգանքի տուրքն է մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում՝ Հայկ Մելիքյանի կենդանի կատարումների ներքո։

Pianist Hayk Melikyan to hold online charity virtual recital on April 25
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. The online charity virtual recital of pianist, Honored Artist of the Republic of Armenia Hayk Melikyan, will take place on April 25, LIVE at 23:00 Yerevan time. It is dedicated to the 105th Anniversary of the Armenian Genocide, and all proceeds from the concert tickets will be donated to the Society for Orphaned Armenian Relief (www.SOAR-us.org), reports Armenpress.
Hayk Melikyan will perform the works by Bach, Mozart, Chopin, Komitas, Khachatryan, Babadjanyan, Dellalian and Gurdjieff during the recital.
"Today we live in difficult times, but we must never forget, regardless of our problems, the children who need us, because I am sure that we have potential Khachatryans, Komitases, Mozarts and Newtons among them. Of course, performing without the audience is strange for me, I missed the Yerevan audience very much, but I realize that staying at home today is vital for everyone and I hope I will be able to bring some warmth to people's apartments and do something good together,”- said the pianist.
Additionally, this year, Armenia’s top leadership will pay tribute to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide at the Tsitsernakaberd Memorial with a live performance by Hayk Melikyan.