Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել հույն գորընկերոջ հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ապրիլի 15-ին հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցաել իր հույն գործընկերոջ՝ Նիկոս Դենդիասի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, Հայաստանի և Հունաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձ են կատարել նոր տիպի կորոնավիրուսի հետագա տարածման կանխարգելման և դրա սոցիալ-տնտեսական հետևանքների հաղթահարման ուղղությամբ ազգային մակարդակում ձեռնարկվող քայլերին:
Նախարար Մնացականյանը ՀՀ կառավարության անունից իր զորակցությունn է հայտնել եղբայրական հույն ժողովրդին՝ համավարակի դեմ մղվող պայքարում:
Առանձնահատուկ ընդգծելով միջազգային համագործակցության և փոխօգնության ամրապնդման դերը գլոբալ մարտահրավերների հասցեագրման գործում՝ Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները շեշտել են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը:
Հայաստանի և Հունաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ:

YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on April 15 had a telephone conversation with Greek foreign minister Nikos Dendias, the Armenian MFA told Armenpress.
The two FMs discussed the actions of both sides on preventing the further spread of the novel coronavirus and overcoming its socio-economic consequences.
On behalf of the Armenian government minister Mnatsakanyan expressed his support to the brotherly Greek people in fighting the COVID-19 pandemic.
Highlighting the role of international cooperation and mutual support in addressing the global challenges the Armenian and Greek FMs emphasized the importance of Armenia-Greece-Cyprus trilateral platform.