«Տուր դը Ֆրանս»-ը հետաձգվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հեծանվասպորտի հեղինակավոր «Տուր դը Ֆրանս» (Tour de France)-ը հետաձգվել է կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է մրցաշարի մամուլի ծառայությունը: «Տուր դը Ֆրանս»-ն այս տարի կանցկացվի օգոստոսի 29-ին մինչև սեպտեմբերի 20-ը: Ի սկզբանե այն պլանավորվում էր անցկացնել հունիսի 27-ից հուլիսի 19-ը:
«Tour de France»-ը համարվում է հեծանվասպորտի ամենահեղինակավոր մրցաշարերից մեկը: Առաջին անգամ այն անցկացվել է 1906 թվականին: «Տուր դը Ֆրանս» հեծանվային մրցավազքը ստեղծվել է որպես գովազդային նախագիծ L’Auto (այժմ L'Équipe) օրաթերթի համար: «Տուր դը Ֆրանսը» բաղկացած է 21 փուլից, որոնցից յուրաքանչյուրը տևում է մեկ օր: Մրցավազքի ամբողջական երկարությունը կազմում է 3000-4000 կմ:

“Тур де Франс” отложен
Престижное состязание по велоспорту “Тур де Франс” (Tour de France) отложено из-за пандемии коронавируса.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба турнира. “Тур де Франс” в этом году пройдет с 29 августа по 20 сентября. Изначально его планировалось провести с 27 июня по 19 июля.
“Tour de France” считается одним из самых престижных турниров велоспорта. Впервые он был проведен в 1906 году. Велогонка “Тур де Франс” была задумана как рекламный проект ежедневной газеты L'Auto (ныне L'Équipe). “Тур де Франс” состоит из 21 этапа, каждый из которых длится один день. Протяженность гонки составляет 3000 - 4000 км.