Մեծ Բրիտանիան կարանտինի ժամկետը կերկարաձգի մինչև մայիսի 7-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Դոմինիկ Ռաաբը շաբաթվա վերջին կհայտարարարի կարանտինի ժամկետը մինչև մայիսի 7-ը երկարաձգելու մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է «Ամերիկայի ձայն»-ի ռուսական ծառայությունը՝ հղում կատարելով «Times»-ին:
Ռաաբն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ կարանտինի ռեժիմում փոփոխություններ մտցնելու հետ կապված ակնկալիքներ պետք չէ ունենալ: Դեռ վստահություն չկա, որ իրավիճակն անվտանգ է:
Առողջապահության նախարարության տվյալների համաձայն՝ Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 11 հազար 329 մարդ: Վարակվածների ընդհանուր թիվը 88 հազար 621 է:

Великобритания продлит карантин до 7 мая
Министр иностранных дел Великобритании Доминик Рааб в четверг должен объявить, что карантин продлиться по крайней мере до 7 мая, сообщает издание Times.
Рааб, заместитель премьер-министра Бориса Джонсона, который идет на поправку после того, как у него обнаружили COVID-19, ранее в понедельник сказал, что он не стоит ожидать, что правительство внесет какие-либо изменения в режим карантина, пока он не будет уверен, что ситуация является безопасной. Передает русская служба «Голоса Америки».
В общей сложности 11 329 человек умерли в больницах в Великобритании после положительного результата теста на коронавирус, согласно заявлению министерства здравоохранения.