Համաշխարհային տնտեսության փոփոխություններն իրենց ազդեցությունը կթողնեն նաև Հայաստանի վրա. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կանխատեսմամբ՝ կորոնավիրուսի ստեղծած իրավիճակով պայմանավորված համաշխարհային տնտեսության փոփոխությունն իր ազդեցությունը կունենա նաև Հայաստանի համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանն ասաց Շանթ հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, անդրադառնալով տնտեսական ցուցանիշների վերաբերյալ հարցին:
«Հիմա կանխատեսվում է համաշխարհային տնտեսության փլուզում, դա իր ազդեցություն ունենալու է նաև Հայաստանի վրա: Եթե նախկինում ասում էինք, որ տնտեսական հեղափոխություն ենք անում, 7-8% տնտեսական աճ ենք ունենալու, հիմա ասում ենք՝ եկեք այդ թվերը մոռանանք ու դնենք մի կողմ: Հիմա իսկապես եկել է տնտեսական հեղափոխություն անելու ժամանակը: Այս կորոնավիրուսը մեզ համար բացում է նոր հնարավորություններ»,- ասաց Փաշինյանը:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 102-ի: Առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. By the prediction of Prime Ministe rof Armenia Nikol Pashinyan, the global economic transformations will have an impact on the Armenian economy, ARMENPRESS reports Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview with Shant TV.
''Now global economic collapse is predicted and it will impact Armenia as well. If in thepast we used to speak about economic revolution, that we will record 7-8% economic growth, now we say let's forget these numbers. Now it's really time for economic revolution. This coronavirus opens new prospects for us'', Pashinyan said.
On March 16 Armenia declared a 30-day state of emergency to fight against the spread of the novel coronavirus. The state of emergency is effective until April 14, at 17:00. As of now, the total number of COVID-19 cases in the country is 102. One has recovered and been discharged from hospital.